Turkish Bulgarian English French German
Arif Ağır Satranç Anı Turnuvası

Arif Ağır Anı Turnuvası

Arif Ağır Anı Turnuvamızın Final Seremonisinde Duygulandıran Jest

24 Kasım Öğretmenler Günü Arif Ağır Online Anı turnuvasını 22/24 Kasım tarihlerinde -buradan da duyurduğumuz üzere -licess.org üzerinde 395 sporcunun katılımıyla yaptık. Tüm hamleler Merhum Hocamızın anısına yapıldı.

Satranç camiamızın değerli sporcu ve antrenörlerine ,İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın İ̇smail Eksür’e ve Kaymakamımız Sayın Ali Yılmaz’a destekleri için teşekkür ediyorum.

Kulüp içi ayakta 1300 Ukd üstünde Samet Akbay, 1299 ve altında Eren Hoşer ve yeni başlayanlarda Mehmet Emin Konuk Şampiyon oldu.

Türkiye Genelinde ise Akademik ve sportif başarısı ile gurur duyduğumuz Miraç Kerem Maden Şampiyon, Muhammed Taşkaya İkinci , Yıldız oyuncumuz Enes Işılak ise 3. oldu.

Pandemi şartları nedeniyle simgesel bir ödül seremonisi için Arif Hocamızın evlatları Alperen ve Ceren’i , İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın İ̇smail Eksür’ü , derece yapan Akbay ailesini ve yine derece yapan Maden ailesini davet ettik. Hüzünlü geçen ödül töreninde , Ağır ailesinin minik sporcusu İlkim Ağır’a da günün anısına kupa takdim edildi. Sevgi , saygı , özlem dolu konuşmalar yapıldı.

Seremoninin finalinde ise söz alan merhum Arif Ağır’ın çalışma arkadaşı Şefika Maden “ Uzun yıllar beraber çalıştığımız hocamız Arif Ağır anısına yapılan Anı Turnuvasının şampiyonu oğlum Miraç Kerem oldu. Benim ricam ile turnuvaya katılan ve şampiyon olan oğlumun kupasını biz Maden ailesi olarak Arif Hocamın çocuklarına armağan etmek istiyoruz” diyerek gözyaşları ile Ceren Ağır’a takdim etmesi bizleri derinden etkiledi. Şefika Hocamız bu ince davranışı ile hepimizi çok duygulandırdı.

Arif Abimize Allah’tan rahmet diliyorum kederli ailesine başsağlığı diliyorum.