Turkish Bulgarian English French German

Tarihçe

Deha Satranç Eğitim Kulübü bir grup satranç severin girişimi ile 2009 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kuruldu. Kurucular, kulüp hedefini, satranç sporunun bilinirliliğini arttırmak ve satranç sporunun eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak olarak belirlediler.

Deha, 2009, 2010 ve 2011 yıllarını koza dönemi olarak değerlendirdi. Bu dönemde yoğun bir çalışma ile Türkiye satranç arenasına başarılı sporcular yetiştirdi. 2012 yılından itibaren önce Manisa bölgesini, daha sonra ise Türkiye Küçükler Şampiyonasını domine etti. Bu yıldan itibaren elde ettiği ulusal başarılar diğer tüm kulüpler arasından eğitim kalitesi ile sıyrılmasını sağladı. Bugün Deha, kendisine gösterilen büyük ilginin sonucu olarak Turgutlu ve çevre ilçe, illerde bir çok sporcu yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır.

Felsefemiz

Deha Satranç Eğitim Kulübü, tüm çocukları bir değer olarak görmekte, bu değerlerin sportif bir çaba ile topluma kazandırılmasını hedeflemektedir. Her çocuk özeldir ilkesini benimseyen Deha antrenörleri, bu çabalarının karşılığında bugüne kadar 25 sporcuyu Türkiye Satranç Milli Takımına dahil etmiştir.

Hedeflerimiz

Spor kulübümüz vatana hizmet etmenin en önemli yolunun hangi kademe olunursa olunsun görevini iyi yapmaktan geçtiğine inanmaktadır. Bu amaçla çalışılan tüm sporcularla sportif anlamda en üst verimin elde edilmesi hedeflenmektedir. Satranç sporunda en büyük derece elbette ki dünya şampiyonluğudur. Deha Satranç Eğitim Kulübü, önümüzdeki 3 yıl içerisinde bir dünya şampiyonluğu çıkaracağına inanmaktadır.

AntrenörlerimizDeha Satranç ve Spor Kulübü

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz

Deha Facebook
Deha İnstagram
Deha Twitter
Deha YouTube